
aneb proměna nekompromisního realisty, v člověka, který se dívá na svět celostně a hledá alternativy
Žila jsem klasický konzumní život plný stresu, prefabrikovaných výrobků a stereotypů.
Vdala jsem se, koupili jsme dům s velkou zahradou, rekonstruovali, chodili do práce - klasické starosti standardního života. Potom se nám narodil syn Tadeáš a už jsme byli chyceni v koloběhu rodinného života moderní společnosti.
Velká změna přišla v době, kdy byl Tádovi byl rok a půl a já jsem čekala Apolenku. Ten den si přesně pamatuji, bylo to 9. 8. 2013, celý den byl úplně běžný, až v noci dostal Táda teplotu, cukal sebou a plakal. Klasicky jsem mu srazila teplotu Nurofenem a spala s ním. Ráno, když jsme se probudili, už sice Táda teplotu neměl, ale nemohl se postavit na nohy!
„Měla jsem klasické starosti standardního života.“
Následoval nepředstavitelný kolotoč obíhání doktorů a vyšetření. Na dětské pohotovosti, aniž by dělali nějaká vyšetření, se nás snažili odsunout na chirurgii, že jde o úraz, následoval rentgen, ortéza a byli jsme propuštěni. V půlce cesty domů mi došlo, že i pro mě naprosté autority jako např. doktoři, jsou také jenom lidé a nemusí mít vždycky pravdu.
Vždyť po třech hodinách strávených v nemocnici nic nevím, ranní moč, kterou jsme s sebou vezli, nikdo nechtěl, krev Tádovi nikdo nevzal, ani CRP (kapka krve z prstu, pro zjištění akutních zánětů), tak jsme se otočili a jeli zpět do nemocnice. Až strach o dítě mě přiměl k tomu, že jsem se nenechala odbýt.
Po našem návratu byl přístup doktorů ještě horší, nakonec nás chtěli hospitalizovat, nabrali Tádovi krev a poslali nás na ortopedii. Tam mu dlahu sundali, pak zase vrátili a poslali opět domů.
Druhý den nám volala výsledky krve sama paní primářka dětského oddělení, že v krvi našli zánět a nakonec jsme skončili o tři měsíce později v nemocnici. Tam Tádovi dělali punkci z kolene, píchli mu tam kortikoidy a diagnostikovali juvenilní idiopatickou artritidu (dětský revmatismus).
„ Doktoři, jsou také jenom lidé a nemají vždycky pravdu. “
Zánět se mu projevil i v očích a následně v dalších kloubech a „jediným“ východiskem byla léčba v podobě injekcí Metotrexátu (chemoterapeutikum-léky na nádory a imunosupresivum – léky tlumící imunitní systém)!
Ještě než Tádova „nemoc“ propukla, přemýšlela jsem, čím si zpestřím rodičovský život a rozhodla jsem se rozšířit si obzory a dělat příležitostně návrhy interiérů. Již na střední škole (SPŠ stavební v Českých Budějovicích) mě to zajímalo, tak jsem se rozhodla, že je čas se do toho pustit a absolvovala jsem kurz Feng Shui.
Prvním mým projektem byl samozřejmě náš dům, a když jsem zjistila, že máme skoro vše „správně“, byla jsem šťastná a věděla jsem, že tohle je to, co mi jde a baví mě! Po Tádově onemocnění jsem zjišťovala vše, co by mu mohlo pomoci, a hledala veškeré možné podpůrné metody a alternativní druhy léčby, abychom se mohli vyhnout metotrexátu.
Vlastně děkuji, že jsem dostala příležitost podívat se na svět a mou realitu i z druhé strany.
Tak jsem se dostala k Reiki, Technice kvantového doteku matrixu a na Akademii léčivé výživy. Přes ní k tradiční čínské medicíně. Tato škola mě v mnoha směrech obohatila, ukázala mi spoustu výživových směrů a hlavně mě naučila, že co je dobré pro jednoho, nemusí být dobré pro druhého.
Je nutné dívat se na každého individuálně a celostně! Nic není jen černé nebo bílé. Setkala jsem se s mnoha lidmi, které k alternativní léčbě a úpravě životního stylu přiměla stejná zkušenost, jakou jsem měla já.
„ Je čas se do toho pustit a absolvovala jsem kurz Feng Shui. “
Ať už to byla nemoc jejich dítěte nebo jich samotných. Lékaři jim neuměli pomoci, anebo alespoň ne tak, jak by si oni představovali. Byly to opravdu silné příběhy, které mi daly odvahu a víru v to, že jde věci řešit i lépe, než pouze západní medicínou (samozřejmě ne bezvýhradně). Díky těmto lidem a jejich zkušenostem, jsem dokázala připustit, že pokud nejsem v pohodě já, nemůže být v pohodě mé dítě! Proto jsem začala řešit své psychické bloky a své „kostlivce ve skříni“, tak jsem se dostala k terapii Cesta, RUŠ a Regresní terapii. Nakonec jsem sama absolvovala roční výcvik Traumaterapie.
Díky akademii jsem se setkala se skvělými lektory, doktory a terapeuty. Ochutnala jsem jídla, která mi byla do té doby cizí, makrobiotiku, RAW stravu, naučila se vařit dle pěti elementů, ročních období, podle Ajurvédy, tradiční čínské dietetiky a poznala mnoho českých i světových bylin a koření. Své znalosti z ALV jsem prohloubila ve třech ročnících Medicíny souvislostí skvělé lektorky MUDr. Míši Šimkové a začala jsem studovat školu Klinické naturopatie. Tádova nemoc a má následná cesta mi otevřely nový svět a nové možnosti.
Další terapie jsem podstoupila spolu se svým manželem. Dlouhou dobu se ho to, co dělám, netýkalo, a všechny mé poznatky mu procházely jedním uchem tam a druhým ven. Jediné co věděl, že také udělá pro uzdravení našeho syna vše a přišel i jeho čas. Začal poznávat změny na vlastní kůži, začal se sám zajímat a prošel několika terapiemi. Vím, že naše cesta není u konce, Táda ještě není zcela zdráv, ale držíme jeho nemoc pod kontrolou. Chodíme každý půl rok na kontroly na revmatologii, kde mu dělají odběry krve. Výsledkům jsem vůbec nerozuměla, proto jsem si udělala i kurz rozborů krve u Dr. Barbary Millera a stále se posouváme dál.
Pro mě je můj život od narození našich dětí plný zvratů, přehodnocování priorit, studování, posouvání vlastních možností i cílů, ale lepší a šťastnější, než byl předtím. Vím, že nás toho ještě mnoho čeká a že se stále máme v čem zdokonalovat.
Absolvovali jsme dohady s doktory, hysterie z bílého pláště a pláč při polykání prášků, kapání do očí, píchání injekcí apod. Věřím, že se to už nevrátí. Změna mého života trvá teprve 6 let, ale vím, že harmonizace bydlení, úprava stravy, zbavování se stresu a jiný způsob života uzdravuje naše děti a dělá nám život lepší. Neříkám, že je naše cesta snadná a bez výkyvů, ale fázi naštvání, boje se systémem a doktory už máme za sebou.
Uvědomila jsem si, že většina z nich opravdu pracuje podle svého nejlepšího vědomí a chtějí nám pomoci, jen bohužel často nestačí těch pár minut, které na nás mají.
Nyní už respektuji jejich přístup, ale nejsem ochotna se s ním smířit a slepě všemu věřit. Informace si ověřuji a hledám další možné cesty, přeci jen sebe a své děti znám nejlépe. Vím, že změnu může udělat každý, závisí jen na nás, jak si svůj život vybarvíme! Pokud nevíte, jak začít, nemáte dostatek informací, času nebo prostředků, ráda Vám s tím pomohu! Ozvěte se a nebojte se říkat svůj názor, pochybnosti či obavy.
„ Jsme to co žijeme, a možnost změny má každý ... “